I Festiwal Nauki w Gminie Kościelisko

Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Mieszkańców Gminy Kościelisko na I Festiwal Nauki pod hasłem "Wiemy jak się uczyć".

Festiwal został pomyślany jako święto szkoły, okazja do podsumowania pracy wszystkich środowisk związanych ze szkołami naszej gminy i do pochwalenia się ich osiągnięciami. To chwila, w której chcemy pokazać, że nasze szkoły to miejsce trudnej, ale także kreatywnej pracy i że praca ta może być ciekawa i radosna i przynosić korzyści całej społeczności.

Hasło Festiwalu nawiązuje do projektu realizowanego w Gminie Kościelisko od dwóch lat "Wulkan kompetencji", w wyniku którego w kończącym się roku szkolnym szkoły doskonaliły się w rozwijaniu kompetencji uczenia się, jednej z ośmiu tzw. kompetencji kluczowych.

W programie m.in.:

- Po co się uczyć? - opowiedzą mieszkańcy Naszej Gminy

- zajęcia sportowe i ruchowe - zdrowe jedzenie

- zdrowe ciało i sprawny umysł

- Jak się uczyć? - prezentacja różnych typów uczenia się

- konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

- dobry humor i świetna zabawa dla wszystkich

Program Festiwalu Nauki:

10.00 – 10.20 Otwarcie Festiwalu – krótki skecz

10.20 –10.30 Powitania oficjalne: Wójt Gminy Kościelisko

10.30 – 10.45 – Po co człowiekowi edukacja – Józef Pitoń

10.45 – 12.15 Praca w strefach – zadania dla uczestników, warsztaty aktorskie, spotkanie z dietetykiem, zdrowy poczęstunek

12.15 – 12.30 Jak uczyć ruchu?

12:30 – 12:45 Przedstawienie w języku angielskim - Szewczyk Dratewka

12.45 – 13:00 Zajęcia ruchowe

13:00 – 13.45 Wystąpienia 3 osobowości

13:45 – 14:00 Rozdanie nagród w konkursie plastycznym oraz losowanie nagród dla aktywnych uczestników

14:00 – 14.30 Zajęcia sportowe

14.00 Zakończenie festiwalu

Zapraszamy Wszystkich bardzo serdecznie!!!