DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH W GMINIE KOŚCIELISKO

Wójt Gminy Kościelisko zaprasza do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich w Gminie Kościelisko. Zapewniamy atrakcyjne upominki, poczęstunek oraz świetną zabawę.

Program wydarzeń w ramach Dni otwartych Funduszy Europejskich przedstawia się następująco:

10 maja

Godz. 15.00 - placówka wsparcia dziennego w Dzianiszu: podsumowanie pierwszego roku działalności placówki.

W programie:

• wystawa prac plastycznych dzieci pn. „Fundusze Europejskie w Gminie Kościelisko”,
  • prezentacja efektów pracy placówki w pierwszym roku jej działalności,
  • występy artystyczne dzieci uczestniczących w zajęciach organizowanych przez placówkę.

Godz. 16.00 otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzianiszu,

• wykład prof. Anny Mlekodaj pn. „Rola bibliotek w środowisku wiejskim”,
  • "Zaczytane piątki" - czytanie książek dla dzieci przez znane osoby,

Godz. 15.00-17.30 Dni otwarte przedszkoli publicznych w Dzianiszu i Kościelisku,

• wspólne zabawy dzieci,
  • możliwość poznania pomieszczeń, rozkładów zajęć.

11 maja

Wydarzenie pn. Baw się z nami w Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku!

W programie:

• Godz. 10.00-12.00 bezpłatne warsztaty z Fabryką Talentów, obejmujące zajęcia edukacyjne, w tym plastyczne: jak malowanie i wyklejanie, oraz ruchowe przy muzyce dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Warsztaty odbędą się w Fabryce Talentów, przy ul. Nędzy Kubińca 136.

Ze względów organizacyjnych prosimy o rezerwację miejsc do 9 maja do godz. 18:00, pod numerem telefonu 886 157 847.

• Godz. 10.00-16.00 Gra terenowa "Znajdź efekty wdrażania funduszy europejskich w gminie Kościelisko"

Gra jest skierowana do dzieci powyżej 10 lat, młodzieży i rodzin. Udział w grze jest bezpłatny. Zapraszamy po odbiór materiałów do gry (mapa, zagadki do rozwiązania) do Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku, ul. Nędzy Kubińca 136, tel. 660 554 107. W Centrum po zakończeniu zabawy będą do odbioru nagrody i upominki.

• Godz. 13.00-16.00 Piknik rodzinny z Placówką Wsparcia Dziennego w Kościelisku.

Miejsce: plac obok remizy OSP w Kościelisku.

W programie:

• zajęcia i konkursy z animatorami,
  • pokaz sprzętu strażackiego,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • pogadanka z policjantami oraz pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zapraszamy serdecznie!