Kłopoty z wywozem śmieci w Kościelisku

Wójt Gminy Kościelisko informuje, że kłopoty z wywozem odpadów w Kościelisku wynikały z problemów technicznych firmy IB Odpady Sp. z o. o., która jest odpowiedzialna za tę usługę z ramienia Gminy:

Po interwencji Urzędu Gminy w tej sprawie otrzymaliśmy dzisiaj tj. 17 grudnia następujące wyjaśnienie ze strony firmy :

"W związku z awarią pojazdów w dniach 13.12 oraz 14.12 , nie było możliwości, pomimo wysłania w sobotę dwóch pojazdów, wykonania w tym dniu wszystkich zaległych odbiorów. W dniu dzisiejszym mamy na Gminie Kościelisko trzy pojazdy, z których dwa przeznaczone są do wykonania odbioru wszelkich zaległości.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy."

Wójt Gminy zapewnia, że dołoży wszelkich starań, żeby firma obsługująca wywóz śmieci na bieżąco wywiązywała się z obowiązujących ją warunków umowy.

Sekretarz Gminy Kościelisko

Mariusz Koperski