Uczniowie szkół z terenu gminy odkrywają Małopolskę

W ramach projektu Województwa Małopolskiego "Odkrywamy Małopolskę" uczniowie klas VII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelisku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dzianiszu oraz Szkoły Podstawowej w Witowie wzięli udział w październiku w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Krakowa zatytułowaną "Szlakiem żydów małopolskich".

Celem wyprawy był przede wszystkim Kazimierz, dawna żydowska dzielnica Krakowa, dawne miasto założone przez króla Kazimierza Wielkiego.

Podczas zwiedzania Kazimierza młodzież miała okazję zapoznać się z kulturą i religią żydowską. Odwiedzili muzeum znajdujące się w synagodze Starej jak również działającą do dziś bożnicę Remuh, a także Fabrykę Schindlera, niemieckiego przedsiębiorcy, który w trakcie II wojny światowej uratował wielu Żydów od pewnej śmierci zatrudniając ich w swoim zakładzie.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

2021-10-23