Roman Krupa - nowy Wójt Gminy Kościelisko

W dniu 4 listopada 2018 r. odbyła się druga tura wyborów na wójta Gminy Kościelisko. Mieszkańcy Gminy zadecydowali, że będzie nim Roman Krupa.

Roman Krupa ma 37 lat, żona Barbara, dwoje dzieci: Wiktor i Hubert, zamieszkały w Dzianiszu, członek Związku Podhalan - oddział Dzianisz.

Wykształcenie wyższe - magister prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Od 2006 r. w samorządzie. Najpierw był Przewodniczącym Komisji Ekonomiki, a przez ostatnie 8 lat pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Kościelisko.

Zainteresowania: kino, sport, muzyka, książka. W czasie wolnym biega - uczestnik maratanów.