Razem z Zakopanem wspieramy ukraiński Stryj

Burmistrz Miasta Zakopane wraz z Radą Miasta Zakopane organizują akcję pomocy dla Ukrainy.

Gorąco zachęcamy także Mieszkańców Gminy Kościelisko do jej wsparcia i okazania solidarności.

Zbiórka obejmuje najpotrzebniejsze produkty dla partnerskiego miasta Zakopanego Stryj koło Lwowa, do którego docierają potrzebujący pomocy mieszkańcy najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi regionów Ukrainy.

Potrzebne produkty:

• żywność długoterminowa (kasze, konserwy, makarony, ryż, zupy błyskawiczne, cukier, olej, kawa, herbata, żywność liofilizowana, płatki śniadaniowe),
  • śpiwory, koce, materace, rozkładane łóżka, materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne,
  • jednorazowe naczynia i sztućce, ręczniki papierowe.

Zbiórka w naszej gminie będzie się odbywać jutro 26.02. oraz od poniedziałku 28.02. do piątku 4.03. w godzinach od 10 do 16 w Domu Ludowym w Kościelisku.